Студенти коледжу на онлайн заході «Всесвітній тиждень грошей» Global Money Week

#GMWUkraine2021, #GlobalMoneyWeek2021

День 1 (висновок очима студентів)

22 березня 2021 року розпочався міжнародний онлайн-тиждень“Global Money Week” («Всесвітній тиждень грошей») – інформаційна кампанія, що включає заходи на фінансову тематику для молоді.

Гасло кампанії – «Навчайтесь, накопичуйте, заробляйте».

22 березня 2021 року здобувачі спеціальності «Облік і оподаткування» разом із викладачами циклової комісії Фахового коледжу Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ взяли участь в онлайн-вебінарі на тему «НБУ – 30 років розвитку: якими ми були, що змінилось і яке майбутнє будуємо», де спікером був Михайло Відякін – заступник директора департаменту стратегії та розвитку НБУ.

Ми отримали багато цікавої та змістовної інформації про перші європейські банкноти, центральні банки та їх роль у формуванні банківської системи. Зокрема дізналися історію виникнення Національного банку України, повноваження та завдання, важливість збереження його незалежності, адже він забезпечує політику зберігання та регулювання золотовалютних резервів, здійснення грошової емісії і контроль за грошовим обігом, управління державним боргом.

У 2015 році був прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розбудови інституційної спроможності Національного банку України». Під час вебінару спікери пояснили, які саме зміни відбулися в законодавстві, загалом, що слугувало підставою для цього, і представили  новинки літератури, де можна отримати додаткові теоретичні знання з даної тематики.

Щиро вдячні  організаторам онлайн-кампанії «Global Money Week» за прийняття участі у заході такого міжнародного рівня і сподіваємося, що будемо мати таку можливість й надалі.

Баторі Вівіен/ Орос Камілла

Студенти ІІІ-го курсу спеціальності «Облік і оподаткування»