Karriernap a számviteles diákok számára

A sikeres karrier a céltudatos önfejlesztésben és a választott úton, munkában, szakmában lévő fejlődésben rejlik.

2021. október 7-én intézményünkben Karriernapra került sor, melyen a II. RFKMF Szakgimnáziumának minden számvitel és adóügy szakos diákja részt vett.

Ezt az eseményt már második éve a II. RFKMF Szakgimnázium Számvitel és Adóügy Szakbizottsága és a II. RFKMF Számvitel és Auditálás Tanszéke közösen szervezi meg.

A Karriernap programjában helyet kapott egy rövid előadás iskolánk 2018-as, 2019-es és 2020-as végzősenek jóvoltából, majd egy kerekasztal beszélgetés hazai vállalkozókkal (stakeholderekkel).

Az esemény mottója a “Karrier: a te saját terved a sikerhez!” volt.

A számviteles hallgatók boldogan tértek vissza az alma mater falai közé, hogy megosszák a fiatalabb diákokkal sikereiket, tapasztalataikat, a Szakgimnázium utáni élet pozitív és negatív fordulatait. Az előadásukat kiegészítette az általuk készített prezentáció, tele emlékekkel és érdekes fotókkal.

A kerekasztal- beszélgetésen diákjainkon kívül két vállalkozó vett részt. Váradi Sándor, a Party Hall étterem résztulajdonosa és a Sazo Kft. igazgatója, valamint Vigyikán Gábor, magánvállalkozó, a Peti bácsi konyhája gyorsétel-brand tulajdonosa. Ők ketten indították meg a beszélgetést, mely során érdekes és tartalmas témákat tudtak érinteni a diákokkal. Szó esett a széles látókör fontosságáról, a vonzás törvényéről, illetve a hallgatók támogatottságáról. Mindemellett a diákok kérdéseket tettek fel a vállalkozók sikertútjaival kapcsolatban. A megbeszélés során szóba került a célokhoz vezető úton lévő elindulás, annak nehézségei, kezdeti és későbbi akadályai, valamint az út, ami egy saját üzlet nyitásához vezet.

A sikeres emberek azzal foglalkoznak, amit szeretnek. Mindenkinek van egy álma, melynek a valóra váltása elvezeti őt a sikerhez. A sikernek nincs titka. A sikernek ára van: tanulás, céltudatosság, határozottság, önbizalom, időbeosztás, karizma.

“Ahhoz, hogy eljusson a céljáig, az embernek egyetlen dolga van – MENNI!” – Honoré de Balzac.