Облік і оподаткування

Молодь і підприємництво:

перші кроки до започаткування власного бізнесу

 

 14 грудня 2022 року у Фаховому коледжі ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ відбулася зустріч здобувачів освіти ІІІ курсу, які навчаються за освітньо-професійною програмою «Облік і оподаткування», з молодим і перспективним підприємцем Вірліч Шандором у рамках вивчення вибіркової навчальної дисципліни «Стартап: перші кроки в підприємництві».

Мета заходу – ознайомити учасників із першими кроками в започаткуванні власної справи, мотивувати їх до реалізації власних проєктів, знаходити нестандартні рішення та розвивати творчий потенціал. Бізнес дедалі стає більш молодим і креативним. А тому вже в підлітковому віці варто мріяти й робити перші спроби до реалізації своїх планів у бізнес-середовищі, вчасно реагувати на виклики суспільства й економіки.

Спікер акцентував увагу здобувачів на тому, що виникатимуть різні організаційні й технічні нюанси при заснуванні фірми, численні ризики, які обов’язково будуть при створенні моделі,  її розвитку та діяльності.

Вірліч Шандор розповів про те, як, коли і з чого починав свій бізнес ще в студентські роки. Наголосив, що для започаткування власної справи знадобляться чотири ключові складові: неповторна ідея, якісний продукт, сильна команда й відмінна реалізація.

На закінчення зустрічі прозвучали побажання та поради щодо формування власних правил успішного бізнесу, серед яких основними є: постійний розвиток і самовдосконалення, знання декількох мов і, найголовніше, нічого не боятись, а вірити в себе й впевнено крокувати до успіху й перемоги.

 

 

Відзначення Міжнародного дня бухгалтера

 

Немає професії з великим майбутнім….

… Але є професіонал з великим майбутнім.

Дороті Сейерз

 

23 листопада 2022 року кафедра обліку і аудиту ЗУІ ім. Ференца Ракоці ІІ спільно із цикловою комісією «Облік і оподаткування» Фахового коледжу ЗУІ ім. Ференца Ракоці ІІ провели профорієнтаційний захід, присвячений Міжнародному дню бухгалтера. Це професійне свято було засновано 10 листопада 1972 року під назвою День бухгалтерської кар’єри. Пізніше у 1976 році цю назву змінили на більш сучаснішу – Міжнародний день бухгалтера. Дата святкування була обрана через те, що саме 10 листопада 1494 року венеційський математик Лука Пачолі видав книжку “Summa de Arithmetica, Geometria, Proportioni et Proportionalita” (“Все про арифметику, геометрію і пропорції”). У ній поміж іншого автор докладно описав систему щоденного зведення дебету і кредиту, обліку активів, пасивів і капіталу. Завдяки цій книзі Луку Пачолі прозвали “батьком бухгалтерії”.

Програма свята складалася з двох частин: інтерактивної та профорієнтаційної.

Спочатку ведучі розповіли про зародження бухгалтерської професії, адже розуміння історичних коренів своєї майбутньої професії, усвідомлення вимог професійної етики, набуття надійного та зрозумілого підґрунтя у формуванні іміджу професіонала-бухгалтера у студентські роки – один із найвідповідальніших і найскладніших кроків у житті молодої людини. Здобувачі освіти виступили у ролях відомих світських діячів, які розпочинали свою кар’єру з роботи бухгалтера або просто цікавилися дослідженнями у сфері обліку: Френк Дж. Вілсон, Мері Гарріс Сміт, Джон Пірпонт Морган та Джозайя Веджвуд. Усі  виступи  супроводжувалися яскравими презентаціями, цікавими фактами та реальними історичними даними.

Наступним етапом програми заходу була креативна онлайн-гра за допомогою сучасної програми «Mentimeter», яка використовується для проведення миттєвих досліджень із зворотнім зв’язком у режимі реального часу за допомогою смартфона або планшета. Присутні мали змогу позмагатися між собою, надаючи відповіді на квіз-вікторину щодо цікавих статистичних показників у сфері бухгалтерського обліку. Найактивніші отримали солодкі подарунки!

Профорієнтаційна складова включала професійну  бесіду за круглим столом із досвідченими фахівцями у сфері обліку та оподаткування. Почесні гості свята, представники різних секторів економіки – Черній Наталія Валеріївна, керуюча відділенням «ОТП Банк» у м. Берегове, Ганькович Василь Васильович, начальник Управління соціального захисту населення Берегівської районної військової адміністрації, та Гусар Пейтер Тіборович, керівник Громадської організації «Спілка молодих угорських підприємців Закарпаття» – ознайомили присутніх із особливостями, перевагами та реаліями професії обліковця, відзначили роль різних чинників у професійному самовизначенні, зокрема поділилися цікавими лайфхаками щодо тенденцій і перспектив на ринку праці. Бесіда була жива, активна, з цікавими життєвими прикладами, що залишило незабутні позитивні враження від зустрічі.

На завершення програми здобувачі освіти презентували власне відео-дослідження, яке полягало в демонстрації заздалегідь проведеного структурованого інтерв’ю, шукаючи відповідь на питання: «Яке ж майбутнє бухгалтерської професії?».

Такі профорієнтаційні заходи забезпечують ефективний рівень саморозвитку здобувачів освіти та соціально-економічну  ініціативність, адже реалізувати завдання виховання особистості можливо лише за умови єдності трьох складових освіти – навчання, розвитку і виховання.

День карєри для студентів-обліковців

27 жовтня 2022 року у Фаховому коледжі Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ відбувся День кар’єри. Циклова комісія обліку і оподаткування вже третій рік поспіль проводить цей профорієнтаційний захід для здобувачів фахової передвищої освіти спеціальності «Облік і оподаткування», щоб допомогти їм зрозуміти всі реалії та перспективи професійного розвитку.

Метою заходу було ознайомлення учасників зі шляхами професійного зростання та кар’єрними можливостями в контексті європейського розвитку України. Цьогорічне дійство проходило під девізом: «Не копіюйте чужу історію успішної кар’єри — пишіть свою!». Загалом програма складалася з двох частин: зустріч із випусниками коледжу й бесіда із роботодавцями.

Вже доброю традицією стало запрошувати на День кар’єри до альма-матері випусників-обліковців, щоб вони могли розповісти про реалізацію своїх планів і як «жива реклама» стати причетними до розвитку теперішніх студентів коледжу. Динамічний розвиток сьогодення диктує такі умови, що здобувачі фахової передвищої освіти повинні вміти застосовувати набуті знання, використовувати досвід «старших», втілювати у практику «soft skills» (соціально-комунікативні навички) відповідно до сучасних освітніх вимог. Зустрічі з випускниками дають можливість студентам отримати корисні поради, а також таку важливу фахову інформацію, яку не завжди можна знайти в підручниках.

Почесними гостями Дня кар’єри були Відікан Аттіла, приватний підприємець і засновник парку розваг на Берегівщині «DinoPark» та Туровці Ласло, приватний підприємець й співвласник ТОВ «ЕЛЕКТРОГРУП-220». Роботодавці ознайомили присутніх із особливостями, перевагами, й труднощами професії обліковця, вони наводили приклади із життєвого досвіду й ділилися власними цікавими лайфхаками подолання «кар’єрних сходинок». Спікери окреслили фахові компетентності, набуття яких є обов’язковими для випускників закладів освіти, розповідали про тернистий шлях до власного успіху та відповідали на запитання студентів. Захід пройшов у атмосфері дружньої бесіди, обміну думками та конструктивного діалогу. 

На завершення програми здобувачі освіти презентували власні відео-дослідження, демонстрували заздалегідь проведені структуровані інтерв’ю із знайомими та працівниками на тему: «Як досягти успіху у професії обліковця?».

Такі заходи  є дуже актуальними, адже сьогодні важливо не просто забезпечувати вивчення освітньо-професійної програми, а й мотивувати підлітків як до особистісного, так і професійного розвитку, допомагати здобувачам освіти в процесі самовизначення й розширення можливостей подальшого працевлаштування.

Дякуємо гостям за плідну співпрацю, відкритість та бажання ділитися тим, чим займаєтеся та що любите!

З 2014 року, року заснування Коледжу, структурного підрозділу Закарпатського угорського інституту ім. Ф. Ракоці ІІ, здійснюється підготовка здобувачів освіти за спеціальністю «Бухгалтерський облік», перейменовану у 2015 році  на спеціальність 071 «Облік і оподаткування» (відповідно до Переліку галузей знань і спеціальностей 2015 року).

Метою освітньо-професійної програми «Облік і оподаткування» є підготовка спеціалістів нової якості, які здатні в умовах ринкових відносин прийняти рішення з певною економічною ефективністю для організацій, підприємств та установ (незалежно від галузі діяльності та форм власності), забезпечення потенційних роботодавців Закарпатського регіону фахівцями з бухгалтерського обліку та оподаткування.

Трансформаційні процеси, які відбуваються в Україні, реалізація програм соціально-економічного розвитку Закарпатського регіону, утворення об’єднаних територіальних громад, інвестування в розвиток малого й середнього приватного бізнесу за програмами БФ «Закарпатський центр економічного розвитку «Еган Еде», Фонду імені Габора Бетлена зумовили зростання попиту на кваліфікованих фахівців, які спеціалізуються на питаннях обліку та оподаткування. Професія бухгалтера стала затребуваною на ринку праці. Це призвело до збільшення  кількості абітурієнтів Фахового коледжу ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ у 2019 році.

Ліцензований обсяг прийому на спеціальність «Облік і оподаткування»  – 25 осіб денної форми навчання щорічно.

 

 

Циклова комісія  відповідає за розробку навчально-методичного комплексу професійної і практичної підготовки за програмою «Облік і оподаткування», виконує організаційну, виховну, контрольну й науково-методичну роботу.

Спеціальність «Облік і оподаткування» акредитовано Міністерством освіти і науки України у 2017 році.

У період 2016-2019 р.р. циклову комісію бухгалтерсько-економічних дисциплін очолювала Семйон Вікторія Сергіївна  кандидат економічних наук, магістр з обліку і аудиту, доцент кафедри обліку і аудиту ЗУІ, заступник керівника Закарпатського представництва ГС «Палата аудиторів і бухгалтерів України».

Магурська Ріта Йожефівна – голова циклової комісії, магістр з обліку і аудиту 2020-2021.

Викладає навчальні дисципліни професійної підготовки: «Вступ до спеціальності»,  «Економічна теорія», «Гроші та кредит», «Основи наукових досліджень», «Економічний аналіз».

Члени циклової комісії:

Давід Олександра Тіборівна – викладач, магістр зі спеціальності «Менеджмент»

Викладає навчальні дисципліни професійної підготовки: «Економіка підприємства».

Денч Агнеш Гейзівна  – викладач, магістр філології, спеціаліст першої категорії.

Викладає навчальні дисципліни професійної підготовки: іноземна (англійська) мова за професійним спрямуванням.

Джанда Галина Богданівна –  – викладач, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист,

Викладає навчальні дисципліни професійної підготовки: українська мова за професійним спрямуванням.

Кедебец Герги Олександрович – викладач, спеціаліст з обліку і аудиту.

Викладає навчальні дисципліни професійної підготовки: «Інформаційні системи і технології в обліку» «Податкова система», «Облік і звітність оподаткуванні»,  «Звітність підприємства».

Керівник виробничої практики.

Лоскоріх Габріелла Людвиківна – викладач, магістр з обліку і аудиту, аспірант кафедри інформаційних систем в управлінні та обліку Державного університету «Житомирська політехніка».

Асоційований член ГС «Палата аудиторів і бухгалтерів України».

Удостоєна звання «Бухгалтер 2018 року», володарка ордену «Гордість галузі» (2021 р.)

Викладає навчальні дисципліни професійної підготовки: «Бухгалтерський облік», «Фінансовий облік».

Шебештень Едіна Гейзівна – спеціаліст з економіки підприємства, аспірант ДВНЗ «Ужгородський національний університет».

Викладає навчальні дисципліни професійної підготовки: «Бухгалтерський облік», «Фінансовий облік», «Організація обліку на малого бізнесу».

Радик  Ірина Ладиславівна – викладач української мови та літератури, секретар циклової комісії

27 квітня 2019 року члени циклової комісії бухгалтерсько-економічних дисциплін за ініціативи та сприяння к.е.н., доц. Семйон Вікторії Сергіївни взяли участь у Міжнародній практичній конференції «Фінансово-економічні аспекти освіти «MoneyStar» у м. Будапешт, на якій обговорювали проблемні питання розвитку та підвищення рівня фінансової грамотності молоді.

Освітньо-професійна програма «Облік і оподаткування» з підготовки  фахових молодших бакалаврів забезпечує формування загальних і фахових компетентностей здобувачів фахової передвищої освіти, оволодіння економічними знаннями та практичними навичками з обліку для вирішення конкретних завдань, прийняття управлінських рішень у сфері оподаткування.

Якісна підготовка майбутніх спеціалістів вимагає не лише набуття теоретичних і практичних знань, а й здійснення наукової діяльності з метою  формування  в здобувачів  комплексу знань з теоретичних та методологічних основ щодо наукових досліджень, методів їх проведення з урахуванням особливостей за напрямком підготовки та належного оформлення отриманих результатів. Таким чином, важливою складовою частиною освітнього процесу є виконання дослідження у рамках опанування навчальної дисципліни «Основи наукових досліджень» у формі написання курсової роботи. Тематика курсових робіт охоплює сукупність актуальних економічних проблем, передбачає виконання індивідуального практичного завдання з визначення методів і прийомів бухгалтерського обліку, проведення економічного аналізу діяльності підприємств.

Результати власного дослідження студенти презентують під час публічного захисту-виступу.

Практична підготовка студентів є невід’ємною й обов’язковою складовою  освітньо-професійної програми для здобуття кваліфікаційного рівня, зокрема  відіграє важливу роль в адаптації здобувачів до сучасних потреб ринку праці та їх самореалізації. Виробнича практика проводиться відповідно до укладених довгострокових договорів та угод про співпрацю на базі підприємств–партнерів: Берегівська міська рада, Великоберезька сільська рада, Гатівська сільська рада, Дийдянська сільська рада, Косоньська сільська рада, Управління соціального захисту населення Берегівської РДА, Берегівське об’єднання ринків і магазинів «Сільгосппродукти», Управління освіти та культури Берегівської міської ради, ГО «ПРО КУЛЬТУРА СУБКАРПАТІКА», ПП «ТЕНДЕР ЦЕНТРУМ».

Виробнича практика безперервна, тривалість практики становить 5 тижнів.

Під керівництвом професіоналів студенти-практиканти мають можливість вдосконалити набуті компетенції, оволодіти початковим професійним досвідом роботи із первинною, фінансовою документацією та іншими видами звітності, засвоїти організацію бухгалтерського обліку в залежності від специфіки діяльності суб’єкта господарювання.

До викладання навчальних дисциплін професійної підготовки залучаються висококваліфіковані науково-педагогічні працівники ЗУІ  та  провідні фахівці – головні бухгалтери, приватні бухгалтери, податкові експерти, підприємці з багаторічним досвідом роботи.

За планом виховної роботи викладачі циклової комісії організовують і  проводять інтерактивні заходи профорієнтаційного спрямування. У 2016 році започатковано відзначення професійного свята Міжнародного дня бухгалтера (International Accounting Day). Традиційно щороку 12 листопада студенти ІІІ курсу запрошують гостей до круглого столу. Досвідчені економісти, бухгалтери-практики, податкові експерти, фінансові директори, підприємці розповідають майбутнім обліковцям про ази професії економіста, акцентуючи увагу на важливість роботи бухгалтера, особливості, виклики, можливі труднощі в діяльності.

Серед спікерів заходу, проведеного у 2019 році: начальник відділення філії АТ «Укрексімбанк» в місті Берегове, головний бухгалтер Косоньської сільської ради, співробітники фінансового відділу Закарпатського угорського інституту ім. Ф. Ракоці ІІ, бухгалтер ТОВ «Нумінатор», обліківці приватних підприємств, інші фахівці Берегівського району. Змістовні розповіді гостей  про свій професійно-життєвий шлях сприяли формуванню активної життєвої позиції та професійної мотивації студентів, майбутніх колег.

З метою  формування, розвитку та закріплення духу конкурентноспроможності  майбутніх фахівців проводиться інтелектуальна гра «Економічний брейн-ринг», змагання між студентами коледжу та інституту. У програмі гри турнір рекламних відео-роликів і маркетингових комунікацій, підготовлених студентами на заздалегідь оголошену тематику; відгадування вікторин, кросвордів; гострі дискусії, що базуються  на знаннях теорії економічних дисциплін, вимагають креативного мислення й неабияких ораторських умінь у відстоюванні своєї позиції і власної думки. У 2018 році в інтелектуальній грі «Економічний брейн-ринг»” перемогу і звання «Кращий економіст року» («The best economist») здобула команда коледжу під назвою «В’язні коледжу».

Студенти спеціальності «Облік і оподаткування» із задоволенням та великим бажанням активно беруть участь у різноманітних конкурсах, навчальних змаганнях, економічних іграх, які дають змогу розвинути економічне мислення, проявити творчі здібності та удосконалити комунікативні навички, зокрема вікторині «MoneyStar», позааудиторному бінарному заході для старшокласників «Гра на фондовому ринку», економічному турнірі,  естафеті  «Хто що знає», чемпіонаті завоювання, конкурсі «Гроші на магніті».

Студент ІІІ курсу Копас Іштван успішно пройшов відбірковий тур і отримав запрошення на фінал бізнес-гри «Money Magnet» у місті Клуж-Напока (Румунія), де змагаючись з найкращими 15 конкурсантами,  посів 8 місце.

У 2020 році відбулася зустріч студентів із випускниками коледжу. Учасниками Дня кар’єри були здобувачі освітнього рівня бакалавра ЗУІ та інших закладів вищої освіти, вони поділилися спогадами про найкращі, найяскравіші роки студентства в коледжі та набутий досвід, який заклав основу для продовження навчання.   Дружелюбна атмосфера зустрічі, відверті діалоги надали можливість студентам коледжу усвідомити правильність вибору професії, зрозуміти важливість самовиховання, і те, що дисциплінованість, працьовитість, рішучість і постійне навчання є запорукою успішної кар’єри.

Майбутні фахівці – активні учасники мандрівок в Карпати, подорожей по визначних місцях Закарпаття, поїздки до Львова. Студенти-обліковці щороку змагаються за право взяти участь в інтерактивних  екскурсіях, організованих для молоді Товариством Ракоці. За допомогою цільових грантів було організовано навчальні екскурсії в міста: Будапешт, Шарошпатак, Шаторальяуйхей, Сейпгальм, Капошвар (Угорщина), Кошице (Словаччина), Клуж-Напока (Румунія), Веленце.

Для успішної реалізації освітніх завдань члени циклової комісії активно застосовують передові інформаційні технології, проходять стажування в закладах вищої освіти, щорічно навчаються на курсах підвищення кваліфікації.

Члени циклової комісії забезпечують підготовку висококваліфікованих майбутніх фахівців із сучасним економічним мисленням, здатних вчасно реагувати на виклики та труднощі професії у процесі діджиталізації суспільства.

Більшість випускників спеціальності «Облік і оподаткування» продовжують навчання в закладах вищої освіти України та за кордоном: Закарпатський угорський  інститут ім. Ф. Ракоці ІІ («Облік і оподаткування», «Англійська мова», «Історія», «Біологія та екологія», «Математика та інформатика»),  Ужгородський національний університет (факультет міжнародних економічних відносин), Будапештський університет імені Лоранда Етвеша (спеціальність «Право»), Сегедський  університет (спеціальність «Угорська мова та література»), Будапештський університет Корвіна (спеціальність «Міжнародні відносини»), Дебреценський університет (біологічний факультет).

 У результаті успішного виконання освітньої програми професійної підготовки за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування» випускники на урочистому святі отримали  дипломи молодшого спеціаліста. 41 випускнику присвоєно кваліфікацію молодшого спеціаліста з бухгалтерського обліку.

Випускниця 2019 року Барбара Дарчі отримала диплом молодшого спеціаліста з відзнакою, була визнана кращою серед усіх випускників коледжу й удостоєна почесного звання «Студент року».

Серед випускників є такі, які успішно поєднують роботу і навчання заочно, зокрема такі, які  працевлаштувалися з дипломом молодшого спеціаліста.

Урочисте вручення дипломів. 2022 рік

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial